Máte zájem o štěně z naši chovatelské stanice?

Pokud máte zájem o australského ovčáka, je nutné si nejprve zjistit všechny informace o tomto plemeni. Znáte jeho povahové vlastnosti? Kolik potřebuje aktivity? Jestli Vám nebude vadit línání? Jste ochotni mu věnovat veškerou svoji energii, čas, peníze a být tu pro něho v rozmezí několika až 15ti let života? O tomto plemeni doporučuji si přečíst zde a tady

Australský ovčák je pracovní plemeno, je energický a oddanný své rodině. Může být rezervovaný k cizím lidem. Australský ovčák může mít tendenci chránit a hlídat. Dle mého názoru nepatří do kotce, ale do domácnosti k rodině, na kterou je velice fixovaný. Bude skvělým společníkem na výlety, na hory, ale i sporty jako je dogdancing, dogfrisbee, pasení, agility nebo i canisterapii.
Štěňata se rodí v chovatelské stanici pod FCI, takže štěňata budou mít průkaz původu. Důkladně vybíráme zdravého, vyrovnaného, sebevědomého psa, který vzhledem i povahou vystihuje své plemeno. Děláme všechno pro to, aby maminka v době očekávání byla v klidu, bezpečí a měla kvalitní výživu.

Prvních pár dnů po porodu mamince i štěňatům dopřávám klid. Postupně se jím otevírají oči, začínají slyšet, vidět a vnímat svět. Pracovat na socializaci začínáme hned, jak to je možné. Zvykáme na obojek a vodítko, kartáč, kleště na drápky, jízdu autem, ruch domácnosti a s tím spojený například vysavač, televize, mixér, ale i cizí zvuky jako ohňostroj nebo střelba. Vystavujeme je co nejvíce podmětům.

Maminka i štěňátka žijí v domacím prostředí, za dobrého počasí jsou venku na zahradě nebo na dvoře, přes noc vždy v teple domova. Když jsou trochu větší, chodíme na procházky, zvykáme na obojky i vodítka, a učíme přivolání. Jsou v pravidelném kontaktu s dětmi, slepicemi, kočkami, psy i cizími lidmi. Zvu si k nám domů tkzv “mazlící a socializační” návštěvy, aby naše mimina byla co nejvíce vymazlená. Snažíme se je i vozit v autě, aby noví majitelé neměli s tímto problém. Štěňata budou krmena většinu času masem (metodou barf), ale budou zvyklá i na granule.

 Určite hodně z Vás zajímá zda se může maso a granule kombinovat. Já to dělám, jen to nemíchám dohromady, ale dávam v jiném čase kvůli odlišnému způsobu trávení. Ve Finsku na veterinární univerzitě se poměrně hodně věnují výzkumu výživy zvířat. Zaujal mě jeden článek kde se tématu jídlo věnují.

V nejnovější publikaci vědci prokázali, že štěňata a mladí psi krmeni syrovou stravou, "zbytky od stolu" , vařenou stravou a to jak samotnou tak v kombinaci s granulemi, mají v dospělosti nižší výskyt chronických zánětů střeva (IBD) než psi krmeni pouze granulemi. Ve studii je spousta zajímavých informací, mimo jiné o mikrobiomu psů a jeho negativnímu ovliňování při krmením pouze granulemi.
Musím se přiznat, že je mi hrozně líto, že stále spousta veterinářů šíří názor, že psi by měli být krmeni jen granulemi, když maso je to nejpřirozenější.

Štěňata v naší chovatelské stanici jsou kojena do té doby, kdy maminka může, žadné nucené odstavení nedělám. Fenka má přístup k miminkům kdykoliv a pořád.

Když už je potřeba dávat normální stravu, tak jídlo rozděluji do několik porcí během dne, například ráno granule, odpoledne a večer maso s přílohou. Štěňata jsou mimo masa zvyklá na kozí mléko, kozí tvaroh, jablíčko, mrkev, banán, hruška, vařená rýže, ovesná kaše apod. Jejich trávení jsou zvyklá na pestrou stravu, aby v budoucnu neměly minimum trávících problémů. V dospělosti pak krmím pouze masem metodou “Barf”. Ale pokud se budoucí majitelé na “barf” necítí, tak vždy ráda poradím s výběrem vhodných granulí.

 
Neprovádím dálkovou rezervaci štěňat.

 Od každého potencionálního zájemce o naše štěně očekávám návštěvu u nás a osobní seznámení. Rezervaci konkrétního štěněte provádíme až tehdy, kdy je trochu větší a projevuje se jeho povaha. Pak budeme schopni určit, jestli konkrétní štěně je pro Vás vhodné. Při rezervaci konkretního štěněte se platí záloha. Samozřejmě do dne předání jste u nás vždy vítáni, a můžete si kdykoli domluvit návštěvu k nám a Vašemu budoucímu parťákovi. Štěňátka jsou u maminky minimálně do 8. týdne života, nebo i déle v závislosti na zdraví a kondici.

Neočekávám od budoucích majitelů, aby s našim psem za každou cenu skládali zkoušky, sbírali tituly nebo vítězili na výstavách. Nejdůležitější je to, aby pes byl členem rodiny a věnovali se mu jakkýmkoliv způsobem. Nejsem ani odpůrce psa do bytu, důležité je v času volna se parťákovi věnovat. V ideálním případě během prvních pár dnů být s novým štěnětem doma, aby si mohl zvyknout na nový domov.

Každý budoucí majitel dostane od nás startovací balíček, kde bude zásoba jídla na několik dnů, obojek s vodítkem, deka, pamlsky, pinzeta, hračky. Samozřejmostí je kupní smlouva a mnou psaná příručka s pár tipy do začátku. Dbám na celoživotní chovatelský servis. Jsem tu pro majitele mých štěňat vždy při ruce a jsem s nimi ráda v kontaktu.

V roce 2024 štěňátka rozhodně neplánujeme, Mia měla teď náročné 2 roky, takže má zasloužený odpočinek. 😇

potencionálních zájemcích o naše štěně nás zajímá:

  • V jakém prostředí bude pejsek vyrůstat (zda v dome nebo v bytě). 
  • V noci by spal ve vnitřních nebo venkovních prostorech?
  • Zajímá mě, jestli máte už nějaké zkušenosti se psy a co očekáváte od tohoto plemene, proč zrovna australský ovčák?
  • Jaké jsou Vaše plány s pejskem do budoucna?

Kontaktovat mě můžete přes email moraviahappyangel@email.cz 


Prosím nerozšiřujte dál naše fotografie z tohoto webu bez našeho svolení, vztahují se na ně vlastnická práva. Děkujeme.

© 2023 Chovatelská stanice Australských ovčáků Moravia Happy Angel
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky